20 Şubat 2020
  • Erzurum-3°C
  • İstanbul6°C
  • Ankara2°C

CUMHURBAŞKANLIĞI'NDAN KADRO GENELGESİ!

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı sürekli işçi veya sözleşmeli personel pozisyonlarının kullanımı ile ilgili taleplerin kendilerine gönderilmesine dair tüm kamu kurumlarına genelge gönderdi.

Cumhurbaşkanlığı'ndan kadro genelgesi!

22 Ağustos 2019 Perşembe 09:41

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tüm kamu kurumlarına genelge gönderdi.
Genelgede şöyle denildi: "2 sayılı Genel Kadro ve Usulü Hakkında CumhurbaşkanlığıKararnamesi uyarınca yapılacak kadro ve pozisyon ihdasları ile 2 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 11 inci maddesinin birinci fıkrası kapsamında yapılacak atama sayılarının ve istisnalarının belirlenmesi ve 2 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 8 inci maddesi uyarınca sürekli işçi kadrolarından veya sözleşmeli personel pozisyonlarından boş olanların açıktan atama veya alım amacıyla kullanılmasıyla ilgili başkanlığımıza  görüş vermek" hususu yer almıştır.
 
Bu doğrultuda, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı kamu kurumlarının olası farklı yazışmalarını engellemek ve bürokrasiyi azaltmak amacıyla; sürekli işçi ve sözleşmeli personel pozisyonlarına açıktan atama veya alım amacıyla kullanma taleplerinin doğrudan başkanlığımaza gönderilecektir. Kurumlarca gönderilen taleplere ilişkin görüş alınma süreci Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığınca yürütülecektir.
 
Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.