21 Haziran 2024
  • Erzurum12°C
  • İstanbul24°C
  • Ankara21°C

ASIRLIK ‘DADAŞ TURİZM’ YENİ FİLOSUYLA HİZMETE BAŞLADI

1970 Yıllarında kara yollarında Dadaş Turizm firması olarak hizmet veren Erzurum’un önemli köklü otobüs firmalarından Dadaş Turizm yeni otobus filosuyla hemşehrilerine hizmet etmenin gururunu yaşıyor.

Asırlık ‘Dadaş Turizm’ yeni filosuyla hizmete başladı

11 Haziran 2024 Salı 16:15

Dadaş Turizm ismini hayata geçirerek işletmeciliğini Kemal Kulaçoğlu’nun yaptığı Dadaş Turizmin filo tanıtımı bugün Havuzbaşı’daki Kent Meydanında düzenlenen törenle hizmet kervanına katıldı. 

Erzurum Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Tanfer, Erzurum Kalkınma Vakfı Başkanı Erdal Güzel, davetlilerin katıldığı törende bir konuşma yapan Dadaş Turizm Otobüs İşletmecisi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kulaçoğlu,
Dadaş Turizm isminin yeniden Erzurum’da buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Kulaçoğlu,”Erzurum’da Dadaş isminin yediden yetmişe  her bir yiğit dadaş’ın ilk kullandığı cümlesinde ‘Dadaş isminin, yaşam Kültürünün yaşatılması  adına uzun yıllar Erzurum’a hizmet veren ilk seyahat otobüs firması Dadaş Turizm’min yeniden hizmet etme adına, saygın hizmet filomuzla hizmet etme kararı aldık. Erzurum’da sektörün köklü ve lider markası Dadaş Turizm firması olarak araç yatırımlarımız kapsamında yeni filo proje  seferlerimizle Erzurum’dan Edirne’ye ülkemizin bu alandaki öncü markası olmaya devam etmenin mutluluğunu, heyecanını yaşıyoruz. Dadaş Turizm firması olarak yollarda filo sayımızın ilerki günlerde artışı ile hizmetimize devam edeceğiz. Ülkemize, Erzurum’a Hayırlı, uğurlu olsun”diye konuştu…

Dadaş Turizm isminin yaşatılmasının sevindirici olduğunu ifade eden Erzurum Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Tanfer, ise,” Ülkemizin her ilinde sembol isimler kadar illerin sembol kurumları, işletmeleri ve kültürümüzün yaşayan değerleri vardır. Bunlardan biri de Erzurum’da yüreğimizden düşürmedigimiz yiğit, vakur can ‘Dadaş’ ismi ile kültürümüzün her alanında hafızalardan kaybetmediğimiz, her birimizin kara yollarında anılarla dolu seyahetlerinde ‘Dadaş Turizm’ ismi vardır. Bir Erzurumlu olarak markalaşmış, saygın bir firma, böyle bir firmamızın kadim şehir Erzurum’a yeniden hizmet kervanına kazandırılması adına seyahetlere başlaması adına Dadaş Turizm İşletmecisi kıymetli kardeşimiz Kemal Kulaçoğlu’na iş istihdamı kazandırdığı için de teşekkür ediyorum. Dadaş Turizm çalışanlarımıza, kıymetli şoförlerimize, hemşehrilerimize Allah’tan kazasız, belasız, sağlıklı seyahetler temenni ediyorum. Erzurum’a hayırlı, uğurlu olsun” diye konuştu.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.