22 Şubat 2024
  • Erzurum-3°C
  • İstanbul5°C
  • Ankara4°C

BAKAN TEKİN: KASIM ARA TATİLİNDE SEMİNER DÖNEMİ ONLİNE YAPILACAK

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Kasım ara tatili için geçerli olmak üzere seminer döneminin online yapılacağını duyurdu.

Bakan Tekin: Kasım ara tatilinde seminer dönemi online yapılacak

23 Ekim 2023 Pazartesi 17:45

Bakan Tekin, sosyal medya hesabından 'Değerli meslektaşlarım' başlığıyla açıklama yaptı. Tekin, eğitim öğretim sürecini hep birlikte omuzlamaya çalıştıklarını, dönem arası tatillerini bu anlamda planlama yapmak ve değerlendirmek için önemli bir fırsat olarak gördüğünü belirtti. Tekin, "Hem yaz boyunca yapılan değişikliklerin değerlendirilmesi ve hem de başta ortak sınavlar olmak üzere tatil sonrası yapılacakların planlanmasına odaklanmış bir planlama yaptık. İlgili genel müdür arkadaşların online sunumları ve akabinde okullarda yapılacak değerlendirmeleri detaylıca tanımladık.

Ancak hafta sonu Erzurum’da öğretmen arkadaşlarla yaptığımız görüşmelerde, birçok arkadaşımızın daha önceki uygulama nedeniyle kendilerine ara tatiliçin farklı programlar yaptıkları ve bu nedenle yüz yüze programların ertelenmesi talepleri ile karşılaştım.

'SEMİNER DÖNEMİNİN ONLİNE YAPILMASINA KARAR VERDİM'

Bu nedenle sadece kasım ara tatili için geçerli olmak üzere seminer döneminin online yapılmasına karar verdim. Yalnız bir istirhamım ve bir de uyarım var. İstirhamım lütfen online sunumları dikkatlice takip edelim. Çünkü genel müdürlerimiz uygulamada karşılaşacağınız teknik ayrıntıları sizlerle paylaşacaklar. Uyarım da, nisan ara tatili kesinlikle yüz yüze ve okullarda olacak, planlarımızı buna göre yapalım. Hayırlı olsun."

 

Bakan Tekin: Kasım ara tatilinde seminer dönemi online yapılacak

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.