21 Haziran 2024
  • Erzurum10°C
  • İstanbul23°C
  • Ankara19°C

BAYRAM ÖNCESİ EMEKLİYE İNDİRİM MÜJDESİ! RESMEN BAŞLADI, HEPSİNDE GEÇERLİ OLACAK

Milyonlarca emekliye müjdeli haber geldi. Kamu tesislerinde yapılan indirimin ardından emeklilere bir indirim daha yapıldı.

Bayram öncesi emekliye indirim müjdesi! Resmen başladı, hepsinde geçerli olacak

31 Mayıs 2024 Cuma 10:58

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, şehirlerarası otobüs taşımacılığı yapan firmalar, emekli olduğunu belgeleyen yolculara tarife üzerinden indirim yapacak. İşte detaylar...

Milyonlarca emeklinin merakla beklediği yeni düzenlemeler, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan tarafından geçtiğimiz günlerde açıklandı. Bu düzenlemeler kapsamında, emeklilere sağlıktan seyahate, haberleşmeden ulaşıma kadar birçok alanda yeni destekler sunulacak.

Işıkhan, 17 Mayıs'ta "Sosyal Güvenlik Haftası Buluşması" programında yaptığı konuşmada, emeklilerin tüm illerde yer alan kamuya ait misafirhane, öğretmenevi, sosyal tesis ve konukevlerinden kamu görevlileri gibi yüzde 15 indirimli faydalanacaklarını duyurmuştu.

Emekliler için özel indirimler de bir adım hamle daha geldi. Tüm Türkiye'de geçerli olacak.

Şehirlerarası otobüs taşımacılığı yapan gerçek ve tüzel kişilerce emekli olduğunu belgeleyenlere tarife üzerinden yüzde 20 indirim yapılmasına yönelik hüküm yönetmeliğe girdi.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan ve karayolu taşıma yönetmeliğinde değişiklikler yapan yönetmeliğe eklenen geçici bir maddeye göre,

2024 yılı sonuna kadar uygulanmak üzere, emekli olduğunu bilgi ve belgeyle beyan ve ispat edenlere, düzenlenecek yolcu biletlerinde Ulaştırma Bakanlığı'na bildirilen tarife üzerinden yüzde 20 indirim uygulanacak.

Bu hükme uymayan karayolu taşımacılığı B1 ve D1 yetki belgesi sahiplerine, her bir ihlal için 5 uyarma verilecek.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.