21 Haziran 2024
  • Erzurum12°C
  • İstanbul24°C
  • Ankara21°C

ERZURUM KENT KONSEYİ BAŞKANI HÜSEYİN TANFER, TÜRK KIZILAYI’NIN 156.KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLADI.

Erzurum Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Tanfer, Türk Kızılayı’nın 156.kuruluş yıl dönümünü kutladı.

Erzurum Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Tanfer, Türk Kızılayı’nın  156.kuruluş yıl dönümünü kutladı.

11 Haziran 2024 Salı 17:49

“Kızılayımız, ülkemizin merhamet çınarı”
Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Tanfer, Türk Kızılayı’nın en güçlü insani yardım kuruluşu olduğunu ifade etti. Başkan Hüseyin Tanfer, mesajında:
 “Bugün dünyanın sayılı bölgesinin en güçlü insani yardım kuruluşu olan ve kendini insan ızdırabını dindirmeye, ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatmaya adayan, köklü tarihinden aldığı güçle Türkiye’nin merhamet çınarı olmaya devam eden Türk Kızılay’ımızın 156. kuruluş yıl dönümünü kutluyoruz. Türk Kızılay’ı, Osmanlı İmparatorluğu döneminden bugüne kadar milletimizin taraf olduğu tüm mücadelelerde cephede bulunmuş ve savaş alanında yaralanan yüz binlerce askerimize şifa olmuştur.Sadece kendi insanının değil, mazlumların ve mazlum milletlerin 156 yıldır yardımına koşan köklü kuruluş, bu süre zarfında Türk milletinin gururu, gözü ve gönlü burukların umudu olmuştur. Her fırsatta yardıma muhtaç ellere desteğini sürdüren Türk Kızılay’ı, adeta milletimizin yardım ve hayırseverliğinin ete kemiğe bürünmüş halini temsil etmektedir.

“Kızılayımız, ülkemizin merhamet çınarı”

Hiçbir inanç, milliyet ayırt etmeksizin insanların yardımına koşan Türk Kızılay’ı, başta Türkiye Cumhuriyeti’nin büyük desteği, daha sonra da bağışçılarının katkılarıyla mazlumların yardımına koşmaktadır. Bu sebeple Türk Kızılay’ının hizmetlerinin artarak çoğalması için biz vatandaşlara da maddi manevi büyük görevler düşmektedir. Mazlumun yanında olma düsturunu benimseyen aziz milletimizin maddi manevi her türlü desteğini, dünyanın neresinde olursa olsun yardıma muhtaç durumdaki insanlara ulaştıran Türk Kızılay’a teşekkür ediyorum.
Bu duygu düşüncelerle milletimizin ve ülkemizin iyilikte gurur kaynağı haline gelen Türk Kızılay’ının 156. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, destek olan tüm gönüllü çalışanlarına nice başarılı, iyilik dolu yıllar diliyorum.”

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.