11 Aralık 2023
  • Erzurum5°C
  • İstanbul12°C
  • Ankara10°C

İŞİNİ BİLEN BAŞKAN

Esat Bindesen

28 Kasım 2022 Pazartesi 18:14

Yavuz Bedir..

Şenkaya Belediye Başkanı.

Geçtiğimiz Pazar günü bir grup gazeteci arkadaşlarımızla birlikte Başkan Yavuz Bedir’in misafiri olduk. Başkan Bedir, Şenkaya’ya yaptığı hizmetleri bizimle paylaştı.

Bedir, hizmet noktasında kamu kaynaklarının yerinde kullanılmasını kendisine şiar edinmiş. Bir çok hizmeti yerinde görme imkanı bulduk. Bir ilçe Belediyesi’nin kaynaklarının çok daha ötesinde hizmetlere imza atılmış.

Başkan Bedir, başkanlık koltuğuna oturmadan önce ticaretle iştigal ediyormuş. Ticaret yapan biri olarak Belediye Başkanlığı görevini yürütmesi büyük bir avantaj olmuş.

Belediyeye yeni kaynaklar aktarırken,

Mesela kum ocağı,

Mesela marangoz atölyesi,

Mesela yerel ürünlerin üretimi gibi daha birçok kaynak elde etmiş. Tabi ki bu kaynakları oluştururken ticaretçi kimliğinin ön plana çıktığını görmek mümkün.

Rutin Belediyecilik hizmetleri dışında ilçenin her türlü sorununa el atmış.

Tarım ve hayvancılıktan tutunuz, Kentsel dönüşüme ve yöresel ürünlerin üretiminde ve değerlendirilmesinde, ilçenin tanıtımı noktasında büyük adımlar atmış.

Sarı Çam Ormanları’nın bazı bölümlerini mesire alanı olarak düzenlemiş. Özellikle hafta sonları Şenkayalıların akımına uğruyor bu mesire alanları.

Başkan bu mekanda hem kahvaltı veriyor hem de cağ kebap vurduruyor. Şenkayalıların ilgisi de bu mekanlara muhteşem oluyor.

Ayrıca Şenkayalı zengin iş adamlarıyla kurduğu irtibatla ilçeye hizmet için onların maddi manevi xdesteklerini almayı da başarmış Başkan Bedir.

Şenkaya’ya ayak bastığımız noktadan Erzurum’a döneceğimiz zamana kadar sürekli yaptığı hizmetleri anlattı. Ama anlattıkların da hiç tekrarı olmadı. Çünkü güzel ve büyük hizmetlere imza atmış Başkan Bedir.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in Şenkaya’ya ilgisini de aktarırken, ‘Başkan Sekmen sürekli yanımızda. Hizmet noktasında her türlü desteği bizden hiç esirgemedi’ diyerek vefasını da ortaya koymuş oldu.

Başkan Sekmen’in ismini bir parka vermesi de dikkatimizden kaçmadı.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.